Living Room - Dworek Lachowicze

Czarujący klimat minionych lat

Odpoczywając w Dworku Lachowicze, można poczuć czarujący klimat minionych lat, a jednocześnie cieszyć sie funkcjonalnością, komfortem i przytulnością wnętrz. Inspiracją dla wystroju stała się estetyka vintage. W części pomieszczeń króluje styl 20-lecia międzywojennego, w innych shabby chic-retro, a jadalnia odzwierciedla klimat dworku polskiego lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Aranżacje pokoi dopełniają dywany, lustra, lampy, obrazy i zdjęcia oraz antyczne meble, z których każdy opowiada własną historię.

Domowa atmosfera wiejskiego dworku

Dworek Lachowicze to kameralny pensjonat agroturystyczny. Miejsca noclegowe zostały przewidziane dla 18 osób, dlatego nie trzeba obawiać się o nadmierny zgiełk. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem lub wannę retro. Można tu więc czuć się jak w domu.

Domowa jest także tutejsza kuchnia. Pieczę nad nią sprawuje Pani Domu, która przy wsparciu sąsiadów i miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich czuwa nad tym, by dotrzymać kulinarnych zwyczajów regionu. Jej specjalnością są prawdziwie wiejskie przysmaki bazujące na półproduktach pochodzących od lokalnych producentów: sąsiadów z Grzegorzowic, wiosek ościennych, z zaprzyjaźnionych gospodarstw, a także na okolicznych targach i jarmarkach. Kiedy w Dworku jest pieczony chleb lub ciasto, piękny aromat wypieków czuć już od progu. W soboty z sąsiedniej wsi dostarczane są też świętokrzyskie obwarzanki wyjęte wprost z prawdziwego pieca opalanego drewnem.

Podczas śniadań i obiadokolacji w Dworku Lachowicze można zarówno odnaleźć znajome smaki dzieciństwa, jak i odkrywać nowe kulinarne wrażenia. Na życzenie w tak urokliwej atmosferze można tu także zorganizować różnego rodzaju imprezy, biesiady, przyjęcia, ogniska, grille itp. Gospodarze są otwarci na wszelkie pomysły gości, bo to z myślą o nich powstało to unikalne miejsce.

Wypoczynek pełen atrakcji

Dla umilenia wypoczynku właściciele proponują grę w bilard, tenis stołowy czy rzutki. Na przylegającym do Dworu ponad dwuhektarowym terenie można spędzać czas na rozmaitych grach i zabawach. Znajduje się tu też sauna – Ruska Bania oraz mini placyk zabaw dla dzieci, a po wypożyczeniu rowerów, warto udać się na wycieczkę po okolicy. Do dyspozycji jest tu ponad 100 km tras rowerowych. Region można poznawać także podczas pieszych wypraw po dziesiątkach szlaków turystycznych o zróżnicowanych stopniach trudności, wiodących do niesamowitych zakątków Gór Świętokrzyskich. Pobliska rzeka, zalew i staw stwarzają idealne warunki do wędkowania oraz kąpieli, a lasy pełne grzybów i borówek kuszą, by wybrać się na ich zbiory.

Zwiedzanie warto zacząć od symbolu regionu – góry Święty Krzyż z położonym tam klasztorem i muzeum przyrodniczo-historycznym, by następnie odwiedzać niezliczone zamki (Bodzentyn, Ujazd – zamek Krzyżtopór, Chęciny), dwory i obiekty sakralne, muzea, skanseny (Tokarnia). Na trasie wycieczki warto uwzględnić też park Jurajski Bałtów, Podziemia Opatowskie oraz piękny Sandomierz z jego zabytkami. Dworek Lachowicze, położony w sercu Gór Świętokrzyskich, jest dobrą bazą wypadową do każdego z tych miejsc.